Připravujeme

Nová série knih o zvířatech - Animal

Na tento rok jsme si připravili opravdovou lahůdku pro milovníky zvířat. Zakoupili jsme licenci na prvních deset titulů ze série Animal z nakladatelství Reaction Books. 

Každá kniha je věnována jednomu ze zástupců živočišné říše. Série prozkoumává historický význam dopadu zvířete na člověka. Popisuje jeho důležitost zastoupení v mytologii, náboženství a vědy. Věnuje se obchodu se zvířaty, domestikaci, vlivu na film, fotografii a jejich roli v umělecké a literární fantazii.

Začínáme, jak lze asi předpokládat titulem Vlk od Garry Marvina.

 

Nová série knih o zvířatech - Animal

The Wolf Almanac

S velkou radostí vám můžeme oznámit, že se nám podařilo získat licenci k vydání knihy The Wolf Almanac Roberta H. Busche. Jedná se o třetí revidované a aktualizované vydání. Od doby kdy kniha vyšla poprvé, si získala uznání za svou vypovídající hodnotu o vývoji a historii vlků. Kniha se zaobírá biologií, fyziologií a sociologií těchto nádherných stvoření a jejich vlivu ve starověké kultuře a mytologii.

Toto nové, revidované vydání obsahuje řadu nových fotografii, ilustrací, map, ale především aktuální informace o reintrodukci vlků a jejich současných stavů po celém světě.

Kniha by měla vyjít na přelomu jara a léta 2020.

The Wolf Almanac

Den šílenství

Den šílenství je čtvrtá kniha jihočeského autora Petra Junka, ve které se vrací studená válka včetně dvojích agentů a starých praktik tajné policie. 
Příbeh vypráví o poslední akci zběhlého sovětského agenta, který se musí po třiceti letech vrátit do zapovězené vlasti, aby zabránil obrovské katastrofě v Evropě a také aby pomstil úkladnou vraždu své ženy. 

Žánrově se jedná o chladné drama s lehkými prvkami sci-fi.
Kniha vyjde na podzim 2020.

 

Den šílenství