Připravujeme

Přicházejí vlci - ilustrovaná kronika

Přicházejí vlci - ilustrovaná kronika návratu vlků do České republiky. Nádherné ilustrace Karolíny Wellartové jejíž ilustrace vlků byly doposud známé především na severoamerickém kontinentu, doplňuje text Jiřího Beneše, který se se věnuje fenoménu návratu vlků do našich lesů prostřednictvím řady aktivit.

Psal se rok 2014. Ta zpráva působila jako blesk z čistého nebe. Hodinu jízdu z Prahy se usadili vlci. Co teď? Naplní se pohádky a legendy? Začnou se v lesích ztrácet malé děti? Karolína s Jiřím se rozhodli spojit své znalosti a dovednosti a přetavit je do jejich první knížky. 

Do knížky o vlcích vracejících se po mnoha desítkách do českých lesů.

Kniha je již připravená do tisku a je na co se těšit.

Přicházejí vlci - ilustrovaná kronika

Nová série knih o zvířatech - Animal

Na tento rok jsme si připravili opravdovou lahůdku pro milovníky zvířat. Zakoupili jsme licenci na prvních deset titulů ze série Animal z nakladatelství Reaction Books. 

Každá kniha je věnována jednomu ze zástupců živočišné říše. Série prozkoumává historický význam dopadu zvířete na člověka. Popisuje jeho důležitost zastoupení v mytologii, náboženství a vědy. Věnuje se obchodu se zvířaty, domestikaci, vlivu na film, fotografii a jejich roli v umělecké a literární fantazii.

Začínáme, jak lze asi předpokládat titulem Vlk od Garry Marvina.

 

Nová série knih o zvířatech - Animal

The Wolf Almanac

S velkou radostí vám můžeme oznámit, že se nám podařilo získat licenci k vydání knihy The Wolf Almanac Roberta H. Busche. Jedná se o třetí revidované a aktualizované vydání. Od doby kdy kniha vyšla poprvé, si získala uznání za svou vypovídající hodnotu o vývoji a historii vlků. Kniha se zaobírá biologií, fyziologií a sociologií těchto nádherných stvoření a jejich vlivu ve starověké kultuře a mytologii.

Toto nové, revidované vydání obsahuje řadu nových fotografii, ilustrací, map, ale především aktuální informace o reintrodukci vlků a jejich současných stavů po celém světě.

Kniha by měla vyjít na přelomu jara a léta 2020.

The Wolf Almanac

Den šílenství

Den šílenství je čtvrtá kniha jihočeského autora Petra Junka, ve které se vrací studená válka včetně dvojích agentů a starých praktik tajné policie. 
Příbeh vypráví o poslední akci zběhlého sovětského agenta, který se musí po třiceti letech vrátit do zapovězené vlasti, aby zabránil obrovské katastrofě v Evropě a také aby pomstil úkladnou vraždu své ženy. 

Žánrově se jedná o chladné drama s lehkými prvkami sci-fi.
Kniha vyjde na podzim 2020.

 

Den šílenství