Blog

21. 04. 2020 | Kampaň Zachraňte knihy!

Malí nakladatelé mají obecně velké problémy a nyní se přidaly ještě okolnosti, které detailně vysvětlujeme ve videu výše v rámci BLate Night Show...

Pokud raději čtete (chvályhodné), než se díváte na videa, tak jde o následující:

 • cca 80 procent prodeje knih se koná offline (v knihkupectvích)
 • všechna knihkupectví jsou nicméně zavřená
 • navíc největší prodejce knih řekl, že nezaplatí (leckdy ani vánoční prodeje)
 • nakladatelé, kteří nesou největší riziko a největší náklady jsou v ohrožení
 • Situace je vážná a ačkoliv se již někteří politici tématu chytli, skutečná pomoc nakladatelům, potažmo menším knihkupcům zatím nikde. Proto, stejně jako v jiných případech, opět musíme konat. Protože si rádi hrajeme, tak jsme hravou zvolili i formu podpory. A to populárního herního mechanismu tzv. „loot boxů“.

Kup balíček = podpoř nakladatele!

Přišli jsme s nápadem, že by skrze crowdfunding nakladatelé prodávali balíčky produktů s překvapením. Lidé tak mohou podpořit nakladatele, který jim přinesl oblíbené knížky nebo komiksy a dokonce ještě něco dostanou! To je v podstatě tzv. loot box - krabička s překvapením, které vám na oplátku pošle ten nakladatatel, kterého jste podpořili. A to se vyplatí! Vám oběma. 

Co je v takovém lootboxu?

 1. nakladatel vybral čtivo, které sám doporučuje
 2. určitě tedy nepůjde o žádné kraviny (jako leckdy v lootboxech ve hrách;)
 3. pracujeme s elementem náhody a překvapení
 4. dostanete totiž knížky, které byste si třeba nekoupili a přitom nakonec dostanou ony vás!
 5. a klikaři dostanou ještě něco navíc
 6. Jak to celé funguje...
 7. Koupit si můžeš balíček od konkrétního vydavatelství a tím jej nejen podpoříš v této nelehké době, ale i dostaneš spoustu kvalitního čtiva. Ano, nevíte přesně, co v balíku bude, některý nakladatel naznačil, jiný vůbec. Nicméně cena balíčku je rozhodně více než dvojnásobná, někdy vás čekají ještě bonusy navíc, klikaři dostanou super rare předmět, kterých bude v balíčcích jen pár.

Jak to celé funguje...

Koupit si můžeš balíček od konkrétního vydavatelství a tím jej nejen podpoříš v této nelehké době, ale i dostaneš spoustu kvalitního čtiva. Ano, nevíte přesně, co v balíku bude, některý nakladatel naznačil, jiný vůbec. Nicméně cena balíčku je rozhodně více než dvojnásobná, někdy vás čekají ještě bonusy navíc, klikaři dostanou super rare předmět, kterých bude v balíčcích jen pár.

Vše o této akci naleznete zde.